Informácie o IAB Monitor

Výskum IABmonitor prináša dáta o návštevnosti internetových médií a sociodemografický profil užívateľov.

IABmonitor je jediným auditovaným meraním návštevnosti na slovenskom trhu. Meria návštevnosť slovenských online médií a poskytuje sociodemografické dáta o slovenských návštevníkoch. Výsledky výskumu odoberajú popredné mediálne agentúry, ktoré ich využívajú na plánovanie, nákup a vyhodnocovanie reklamných kampaní. Zadávateľom výskumu je IAB Slovakia a realizátorom je výskumná spoločnosť Gemius Slovakia. IABmonitor je platená služba.

Aké dáta prináša IABmonitor

  • Verejne dostupné dáta nájdete na doméne iabmonitor.sk. Prechodom na metodiku Constant panel došlo vo výskume k viacerým významným zmenám. Verejne prístupné dáta sú len o počte reálnych užívateľov (RU) a počte návštev (Visits). Primárne zobrazovaný rebríček je rebríček médií, ktoré sú zoradené zostupne podľa metriky RU a geolokácie – užívatelia pristupúci zo Slovenska zo všetkých platforiem (počítač, mobil, tablet). Navigačné menu umožňuje zobrazovať namerané dáta na základe geolokácie: zo Slovenska, zo zahraničia a všetci. Takisto umožnuje selektovať dáta na základe návštevnosti cez vybranú platformu (počítač, mobil, tablet a všetky). Dostupné sú rebríčky médií, vydavateľov a stream merania. Dáta sú dostupné za deň, týždeň, mesiac najneskôr do 24 hodín od nameraného dňa, týždňa či mesiaca.
  • Sociodemografické dáta sú dostupné cez rovnaké online rozhranie. K dispozícii sú len platiacim klientom (na úrovni dát Tier 3). Rozhranie umožňuje analyzovať zvolené cieľové skupiny vo vybranom časovom období (deň, týždeň, mesiac a iný časový úsek). Sociodemografické dáta poskytujú údaje o profile návštevníka stránky ako pohlavie, vek, vzdelanie, príjmy a iné. Zároveň umožňuje efektívnu selekciu cieľových skupín na základe údajov o zásahu daného média, prekryve užívateľov a podobne.

Pozrieť si dáta online


Čo hovoria aktuálne výstupy z merania?

Aká bola návštevnosť slovenského internetu v roku 2022? Koľko  užívateľov navštevuje slovenské online médiá? Čo vieme o slovenských návštevníkoch, aké je ich správanie? Ktoré weby boli najnavštevovanejšie? Kto chodí a koľko času trávi na slovenskom video obsahu?

Správa o slovenskom internete 2022


Ktoré slovenské weby sú merané v IABmonitore?

Svoju online návštevnosť tu merajú najväčší slovenskí prevádzkovatelia médií ako aj menšie či lokálne weby. Našimi klientami sú napríklad Ringier Media Slovakia, News and Media Holding, Petit Press a mnohí ďalší.

Zoznam prevádzkovateľov médií


Metodika IABmonitor

Aktuálne beží výskum IABmonitor pod metodikou „Constant Panel“. K tejto zmene došlo 1.9.2023.

Viac o metodike

Neprehliadnite

Workshop

Objav s nami všetky možnosti IABmonitoru – auditovaného merania návštevnosti online médií

57 min

Dokumenty na stiahnutie

Newsletter

Čerstvé informácie
zo sveta digitálnej reklamy