Úvod / Tlačové centrum / Správy / Zmeny v členskej základni IAB Slovakia a vo výskume AIMmonitor

Zmeny v členskej základni IAB Slovakia a vo výskume AIMmonitor

Bratislava, 13. júl 2015: Do IAB Slovakia, ktoré spája top spoločnosti pôsobiace na slovenskom online trhu, vstúpil v uplynulých mesiacoch Parameter.sk. V súčasnosti má združenie 34 členov, ktorí zastupujú 38 spoločností. Členskú základňu, ako aj výskum AIMmonitor zároveň ovplyvnili zmeny vo vlastníckych štruktúrach niektorých spoločností na mediálnom trhu.

Novým členom IAB Slovakia sa stal spravodajský portál Parameter.sk, prevádzkovaný spoločnosťou Darcus a.s., ktorý vznikol v roku 2007 a v tomto období je najsledovanejším maďarským portálom na Slovensku. “Je pre nás veľkou cťou patriť k IAB Slovakia, členmi ktorého sú erudovaní odborníci v online biznise. Sme pripravení zdieľať s nimi naše skúsenosti. Hlavnou cieľovou skupinou a zároveň čitateľmi portálu sú Maďari žijúci na južnom Slovensku. Aj napriek tomu, že reprezentujú výraznú kúpnu silu, ich váha je v odborných kruhoch podceňovaná. Naším hlavným cieľom je preto predstaviť túto skupinu odbornej aj širšej verejnosti.”, uviedol Bálint Barak, CEO spoločnosti.

Novým členom sa stala aj spoločnosť Internet.sk, a.s., ktorá je nástupcom pôvodných členov IAB Slovakia: Global 24, s.r.o. (dnes24.sk),  ephoto, s.r.o. (ephoto.sk), Koncept, s.r.o. (rodinka.sk), Šport7, s.r.o. (sport7.sk), Zdravie.sk, s.r.o. (zdravie.sk). Jednotlivé médiá i Internet.sk sú majetkovo prepojené. Internet.sk bude zastrešovať predaj ich mediálneho priestoru, ako aj zastupovať uvedené domény v rámci výskumu AIMmonitor.

V súvislosti s nedávnymi zmenami na mediálnom trhu spoločnosť News and Media Holding a.s. zastrešuje od 1.7. 2015 mediálne domy: Spoločnosť 7Plus, a.s. (pluska.sk), Centrum Holdings, a.s. (centrum.sk, atlas.sk), TREND Holding, s.r.o. (etrend.sk) a NARKS – Infoservis, a.s. (reality.sk)  vo výskume AIMmonitor. Zmeny sa zatiaľ nedotkli členstva v IAB Slovakia, kde jednotlivé spoločnosti momentálne stále vystupujú samostatne.

V uplynulých mesiacoch vstúpil do merania AIMmonitor taktiež zľavový portál MoreZliav.sk.