Úvod / Tlačové centrum / Správy / IAB Slovakia je signatárom iniciatívy „Memorandum of Understanding on Online Advertising and Intellectual Property Right Infringement“

IAB Slovakia je signatárom iniciatívy „Memorandum of Understanding on Online Advertising and Intellectual Property Right Infringement“

Brusel, 25. júna 2018

IAB Slovakia sa 25. júna 2018 pripojilo ku iniciatíve  “Memorandum of Understanding on Online Advertising and Intellectual Property Right Infringement (IPR)” podporovanej Európskou komisiou. Podpísaním memoranda spojilo svoje sily v boji proti falšovaniu a pirátstvu na internete 28 spoločností a asociácií z oblasti digitálnej reklamy z celej Európy.
Oficiálne bolo podpísané 25. júna 2018 v Bruseli v rámci záverečnej slávnostnej ceremónie vyhlásenia víťazov súťaže EU Blockathon 2018.

Cieľom iniciatívy je neumiestňovať online reklamu na stránky a v mobilných aplikáciách, ktoré porušujú autorské práva a duševné vlastníctvo využívaním cudzieho obsahu najmä pre komerčné účely a zabrániť tak, aby takéto stránky mali vzrastajúce príjmy z reklamy. Čo zároveň môže viesť k tomu, že zodpovedné a korektne sa správajúce online médiá o tieto príjmy prichádzajú.

Signatári memoranda budú nasledujúci rok na dobrovoľnej báze spolupracovať s Európskou komisiou s cieľom monitorovať  dopad a efektivitu memoranda na online trh. Dohoda dopĺňa podobne zamerané iniciatívy v jednotlivých krajinách EÚ.

IAB Slovakia podporuje a nadväzuje na iniciatívu svojím Kódexom preberania obsahu na internete, ktorý združenie pre internetovú reklamu prijalo v roku 2015 a k dodržiavaniu ktorého sa zaviazali naši členovia a médiá zapojené do merania internetovej návštevnosti AIMmonitor.

Dokumenty na stiahnutie:
Memorandum of Understanding on online advertising and IPR
Signatári memoranda

Viac: Advertising sector joins forces to fight against counterfeiting and piracy