Úvod / Tlačové centrum / Správy / Novým členom združenia pre internetovú reklamu IAB je spoločnosť MARKETERS – vydavateľ portálu Marketeris

Novým členom združenia pre internetovú reklamu IAB je spoločnosť MARKETERS – vydavateľ portálu Marketeris

Už 55tym členom digitálneho združenia IAB sa stala v septembri spoločnosť MARKETERS, ktorá stojí za rôznorodými projektami na poli slovenského marketingu. Je vydavateľom informačnej platformy Marketeris.sk, pravidelnej ročenky Marketing & Digital Agencies a pre marketérov organizuje konferencie RULEZZ.sk a digitálne ocenenie Digital PIE.

Spojenie IAB Slovakia a MARKETERS nie je prvou vzájomnou spoluprácou.

Obe združenia sa stretli už v minulosti pri spoluorganizovaní známych konferencií Digital Rulezz. Zároveň je IAB tretí rok partnerom jednej z kategórií súťaže Digital PIE (Digital Media Solution). Okrem toho nás spája obsahová spolupráca v rámci portálu Marketeris.sk.

A aktuálne vzájomná synergia vyústila do členstva MARKETERS v združení IAB.

„Členstvo Marketers v IAB  vnímam ako logické vyústenie predchádzajúcej funkčnej spolupráce oboch združení.  Máme radosť, že naše spoločné aktivity tak budeme vedieť ešte viac rozširovať a hľadať nové prepojenia,“ hovorí Daša Karpelová, riaditeľka združenia IAB.

MARKETERS sa vstupom do združenia IAB pridali k ďalším 54 vydavateľom slovenských online médií, mediálnym agentúram, technologickým platformám a zadávateľom reklamy, ktoré najväčšia digitálna asociácia spája už 15ty rok.

Činnosť združenia sa zameriava najmä na meranie online návštevnosti IABmonitor a prinášanie relevantných dát pre trh, tvorbu a dodržiavanie štandardov internetovej reklamy, vzdelávanie v digitálnom marketingu a vytváranie priestoru pre networking.

Združenie počas posledných dvoch rokov výrazne rástlo. V roku 2020 sa k nemu priadalo sedem nových členov a v tomto roku zatiaľ ďalších šesť. V septembri sa jej ďalším novým členom stala aj česká technologická spoločnosť špecializujúca sa na videoreklamu Caroda.