Úvod / Tlačové centrum / Správy / Najnovšia štúdia AdEx Benchmark 2021: Digitálna reklama rástla dvojciferne na všetkých európskych trhoch

Najnovšia štúdia AdEx Benchmark 2021: Digitálna reklama rástla dvojciferne na všetkých európskych trhoch

Minulý rok trh s digitálnou reklamou v Európe rástol o 30,5% a dosiahol 92 miliardy Eur. Audio reklama stúpla o 50,2% naprieč krajinami. 

Najväčšie európske digitálne združenie IAB Europe zverejnilo štúdiu o európskych výdavkoch do online reklamy AdEx Benchmark 2021, ktorú realizuje IAB už 16ty rok na základe údajov zozbieraných z 28 európskych krajín.

Investície do digitálnej reklamy v roku 2021

Digitálna reklama rástla dvojciferne na všetkých európskych trhoch. Tento exponenciálny rast dokazuje, že sa skutočne podarilo trhy uzdraviť po roku plnom výziev spojených s COVID-19. Najdynamickejšie rastúcim bolo Turecko s 99,7% nárastom.

Najsilnejší rast zaznamenali sociálne siete a video

Štúdia ukázala, že audio reklama zaznamenalo v roku 2021 najsilenjší rast o 51,2%. Napriek tomu, že audio trh zostáva pomerne malý, je to signál pozitívneho rastu. Video reklama rástla takisto o úctyhodných 46,2% na  €18,5 mld. Pre porovnanie,  display vzrástol o 34,5% na €45,6 mld, search o 29,9% na €39,5 mld.

Štúdia AdEx Benchmark zahŕňa údaje z nasledujúcich online reklamných formátov: “Display”, “Search” a “Classifieds and Directories”.  Rast týchto reklamných formátov podporilo rastúce využívanie všetkých zariadení (PC, mobil, tablet) a zmena vzorcov správania sa pri konzumácii informácií.

Kompletná štúdia bude publikovaná do konca júna 2022.

Stiahnite si štúdiu:
Štúdia AdEx Benchmark 2021

Oficiálna tlačová správa IAB Europe:
IAB Europe AdEx 2021 Benchmark Study Reveals Double-Digit Digital Advertising Growth Across All Markets